Kawa z Zabajki

Kawa musi być gorąca jak piekło, czarna jak diabeł,
czysta jak anioł, słodka jak miłość Charles-Maurice de Talleyrand


HISTORIA KAWY

Kawa jest naszą towarzyszką od zarania dziejów. Owoce kakaowca wykorzystywano już I tysiącleciu p.n.e. skąd trafiła w XII i XIV wieku na półwysep arabski. Początkowo budziła wiele nieufności, wręcz niechęci. Spożycie kawy zostało zabronione w Mekce w roku 1511, a w Kairze w 1532. W Stambule natomiast w roku 1554 otwarto pierwszą kawiarnię. Do dzisiaj z półwyspu arabskiego pochodzi najdroższa kawa właśnie. Do Europy kawa trafiła na początku XVII w. a oblężenie Wiednia przez Turków w 1683 roku i pozostawienie zapasów kawy w tym mieście zapoczątkowały kulturę jej spożywania. Do Polski kawa dotarła pod koniec XVII wieku od panujących nad Mołdawią Turków. Wiadomo, że jej miłośnikami byli Jan III Sobieski, oraz Bohdan Chmielnicki.


www.milosnicykawy.pl


KAWA W ZABAJCE

Kawa i deser

Kawę w naszej kawiarni parzymy od 2007 roku. Długo wybieraliśmy rodzaj, markę i jakość ziaren. Zdecydowaliśmy się na kawę z naszej rodzimej Augustowskiej palarni La Kafo.

Nasz blend został wspólnie opracowany po wielu próbach i degustacjach. W jego skład wchodzą wyselekcjonowane ziarna pochodzące z Brazylii, Kolumbii, Peru i Indii. Wypalany jest z najwyższą starannością, dlatego gwarantujemy: świeżość i doskonały aromat. Do przygotowania wybornej kawy wykorzystujemy ekspres ciśnieniowy włoskiego producenta Faema, który jest liderem w produkcji profesjonalnych ekspresów ciśnieniowych od 1961 roku. W Polsce marka ta jest zanana przez Baristów od 35 lat.

CENNIK NASZYCH KAW

Kawa Obj. Cena
Mała czarna - americano 150 ml 6 zł
Mała z mlekiem 150 ml 6,50 zł
Duża czarna - americano 250 ml 10 zł
Duża z mlekiem 250 ml 10,50 zł
Espresso 30 ml 6 zł
Espresso doppio 60 ml 8 zł
Kawa po wiedeńsku
espresso z bitą śmietaną
120 ml 8 zł
Macchiato
espresso z odrobiną mlecznej pianki
40 ml 6,50 zł
Moka
espresso z czekoladą i mleczną pianką
120 ml 8 zł
Affogato
espresso z gałką lodów śmietankowych
60 ml 8 zł
Cappuccino małe 150 ml 8 zł
Cappuccino duże 250 ml 10 zł
Cafe Latte
espresso z dużą ilością gorącego mleka
250 ml 10 zł
Dodatkowe espresso 3 zł
Syrop smakowy do kawy 1 zł
Kawy z dodatkiem mleka sojowego - cena regularna + 1 zł


Kawa Nasze filiżanki Kawa i deser